Kitesurfing, Snowkiting, Landkiting
Vítáme Vás na stránkách, jejichž tvůrci, pomáhají všem vyznavačům sportu Powerkiting.
Pod tímto názvem se skrývají odvětví používající k jízdě na zemi, sněhu či vodě, tažného řiditelného draka. Pohybovat se můžete podobně jako plachetnice s možností okořenit si jízdu skoky od drobných po megaskoky podobné létání.
Kitesurfing
jízda po vodě je nejoblíbenější variantou, protože si spousta z nás spojí tento sport s letní dovolenou. Často se setkáte s názvem Kiteboarding, ten ale není přesný, protože pojmenovává kombinaci drak + board a je jedno, jestli jedete po trávě sněhu či vodě. Kitesurfing můžete provozovat jak na jezerech, tak i na mořích či oceánech. Díky výraznému pokroku ve vybavení se razatně zvýšila bezpečnost, proto rapidně přibývá jeho vyznavačů. Není vyjímkou potkat ridery ve věku od devíti do sedmdesáti let. Jízdu si můžete užívat jak na vodě bez vln, tak i na velkých oceánských vlnách, což je pouze pro velmi zkušené.
Untitled from Martin Havlik on Vimeo.
Snowkiting
je nejoblíbenější v našich zeměpisných šířkách, protože jeho dostupnost je velmi vysoká. Dostatek větrných dní, především na Českomoravské vysočině umožňuje si tento sport opravdu užít. Jezdit můžete na každé otevřené pláni, na kterou napadl sníh, často přímo za vaším domem, nebo někde v blízkosti. Pokud se vydaří počasí a vykrojíte první stopu v čerstvě napadlém prašanu při slunečném počasí, je to opravdový zážitek.
Landkiting
nejtvrdší z verzí powerkitingu je právě Landkiting. Nutností ve vaší výbavě jsou chrániče podobné těm používaným při motokrosu nebo při sjezdech na horských kolech. Dostupnost je také velmi vysoká, protože stačí posekaná louka. Nejvíce se využívají travnatá letiště, májí velmi kvalitní povrch a stálou údržbu. Nutností je ale vždy se předem domluvit s porsonálem těchto malých letišť.
Jezdit se dá na kolečkových teréních lyžích, mountainboardu, nebo tříkolových buginách.