Kites (draci) pro snowkiting, kiteboarding a kitesurfing / snowkiting kiteboarding - Snowkiting, kiteboarding, kite, kitesurfing - Future Kiting s.r.o. - landkiting, powerkiting, board, snowkiteboard

Easy Fly TWISTY 2011

TWISTY 2011

 

Drak Twisty je odezvou na přetlak světových značek, které se na nás valí ze zahraničí a většinou nikdo z nás netuší, jaká je jejich kvalita, jak materiálu, letových vlastností, tak i zpracování. Pověst Prostějovských švadlenek a nápaditost Českých konstruktérů se spojila spolu s Německými materiály a výsledek je Twisty.

snowkiting a kitesurfing kitesnowkiting kite twistysnowkiting kite twisty 10

 

Čim je Twisty jedinečný ?

 

Protože je Česká republika svým charakterem vhodná především pro snowkiting, padla volba vytvořit komorového draka s co možná nejvíce univerzálním použitím.

Drak v sobě skrývá obě konstrukce komorových draků. Jednoduchým způsobem z něho uděláte draka s otevřenou náběžkou pro snowkiting a landkating, nebo draka s uzavřenou náběžkou pro kitesurfing na vodě.


jak otevřít náběžku pro snowkiting

Při otevření zipů může vzduch z draka jednoduše ven, jako to známe u otevřených komorových konstrukcí. Draka lze přistát klasicky za brzdu.

Při opětovném startu je drak bez vzduchu a pomalu se plní, proto stoupe zvolna a nemusíte se obávat klasického prudkého škubnutí při průletu powezonou, které dělají všichni draci s otevřenou náběžkou.


 pro  snowkiting, kiteboarding zavřená náběžka

Pokud zipy zavřete, stane se z draka obojživelník, který může do vody. Drak v sobě drží vzduch a nepotopí se při pádu na vodní hladinu. Tento režim pomáhá také při jízdě ve velmi slabém nebo naopak silné větru. Protože je velmi těžké přistát uzavřené komorové draky brzdou v silném větru, přidali jsme pátou šňůru. Po odstřelení, nebo odhození báru drak přistane absolutně bez tahu na zem. Vše funguje jako u nafukovacích draků, bár si můžete přitáhnout zpět k sobě, povolíte pátou lajnu a draka opět odstartujete.


 

Pokud by se do draka na vodě dostalo trochu vody, jsou na odtokové hraně magnetické ventily, které voda otevře svojí váhou. Tyto se poté automaticky zavřou. Jejich druhou funkcí je drobné uvolnění tlaku z draka, pokud s ním praštíte o zem nebo vodu.

kiteboarding, odtok vody otevřenékiteboarding, odtok vody zavřené

 

Pro lepší tvarovou stabilitu draka při průletu turbulencí, jsou na exponovaných místech, žašity do látky silonové struny. Díky nim se průlet turbulencí podobá více nafukovacím drakům, než komorovým.

snowkiting, výztuže na náběžcekiteboarding, výztuhy na uších

kiteboarding, speed systém

Kovové kladky s ložiskem. Pro dlouhé megaskoky je možné za příplatek použít bezpečnostní kladky.

 

Další příplatkovou výbavou je tříkladkový systém, který zvyšuje účinnost depoweru. Celý rozsah draka máte v rukou a jste schopni rychle reagovat na prodké poryvy bez nutnosti trimovat.


Drak je ušit z jedinečného materiálu se silikonovým zátěrem. Impregnace je odolnější s delší životností.

kiteboarding univerzál kitekiteboarding univerzál kite twistykiteboarding univerzál kite 10

Drak je opatřen diagonálními vzpěrami na několika místech, aby bylo možné vynechat řadu šňůr.

Zvětšit

Protože je náš drak určen i do vody, padla volba na již zkonstruovaný bár pro nafukovací kity. Po drobné modifikaci, kdy byla přidána brzda funguje skvěle. V případě nutnosti je možné se odpoutat od draka i v palčákách a leash si snadno odmotáte bez nutnosti ji oddělávat, protože je vedena středem chickenloopu.

bar pro snowkiting i kiteboardingQR vhodný jak pro snowkiting, tak i pro kiteboardingkiteboarding, snowkiting bar

Starší články: 1 2  >>